Macbook nechce nabootovat -“no bootable device…”

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Macbook nechce nabootovat -“no bootable device…”

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102935
    mork4
    Účastník (Participant)

    Ahojte stala sa mi dosť zlá vec. Chcel som si koli fc4 nainštalovať na mac Windows pomocou bootcamp. Spravilo to inštalačné USB reštartlo mac a nabootovalo do inštalácie windowsu. Lenže tam sa mi to aj tak nedalo nainštalovať hlásilo to nejakú chybu že na vybranú partíciu to nejde nainštalovať. Dokopy som ich tam mal 4. Jedna bola systémovy disk os x 170gb ďalšia bola nejaká 600mb partícia, potom este jedna 200mb partícia zrejme zavadzac windowsu a potom partícia na ktorú sa mal Windows inštalovať 75gb. Nešlo mi to tak som všetky odstránil a nanovo pridal. Okrem systémovej os x kde mám Yosemite . Lenže potom čo som to odstránil, vytvoril som zase novú partíciu z voľného miesta, nafotmatoval ju ale aj tak to nešlo. Tak vravím kašlem nato. Reštartol som mac lenže ten nie a nie nabootovat. Po štarte sa objaví len biela obrazovka bez loga apple a po chvílke výpise no bootable device..insert and restart… Nepomáha ani boot do safe mode. Nabootujem akurát tak do recovery tam sú možnosti zname… Mám taký pocti že som nevedomky vymazal bootloader os x. Nestretol sa s tým niekto ?

    #396413
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Podrz pri starte klavesu ALT a pozri ci mas systemovu particiu v boot menu alebo aspon recovery particiu

    #396414
    mork4
    Účastník (Participant)

    Nope, nieje tam nič. Prázdne. Po chvíľke nabehne internet recovery ikona…

    #396415
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Ak mas dostatocne rychly inet skus internet recovery a po stiahnuti sa pozri v Disk Utility ake particie ti tam ostali. Ak by tam povodna kde bol nainstalovany system ostala, mozes preinstalovat bez formatu disku a mas v podstate to co si mal pred tym.
    V com si tie particie pomazal? V Disk Utility alebo v instalacke windowsu?

    #396417
    mork4
    Účastník (Participant)

    Particie som pomazal v instalacke windowsu. Keď zapnem disk utility tak je tam ta partícia disk0s1 ma 175gb
    Lenže nič sa s ňou nedá spraviť. Tie položky overiť disk opravít disk, opraviť práva…sú zasednute nedajú sa stlačiť.

    #396418
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    Skus teda internet recovery a pri volbe particie uvidis aku ti ponukne. Ak ziadnu tak budes ju musiet znova vytvorit co prakticky znamena stratu dat.
    Mozno existuje nejaky SW na opravu particii, osobne s niecim takym nemam skusenost ale ak si na nej nemal nejake dolezite data o ktore nechces prist tak je jednoduchsie cely system reinstalovat

    edit : Pripadne skus este nieco odtialto : http://support.apple.com/en-us/HT203176

    #396429
    mork4
    Účastník (Participant)

    To som kukal dik za snahu. Nakoniec som to spravil tak ze som nabootoval linux, zalohoval data z disku a preisntaloval som ho komplet. Akurat sa mi stala taka sranda ze ked som dal internet recovery a potom preinstalovat os, tak mi to ponuklo Mavericks a nie Yosemite :D

    #396430
    mgx
    Účastník (Participant)

    internet recovery by mal ponuknut system, s ktorym si mac kupil.

    a vo windowse si mu pravdepodobne zmazal EFI particiu, alebo co. v instalacii windows nesmies sahat na rozlozenie particie, mozes ju len sformatovat, ale nesmies to mazat

    #396431
    mork4
    Účastník (Participant)

    no už ma to napadlo len ked som sformatoval tu particiu co sa volala bootcamp stale sa na nu nedalo nainstalovat, nerozumiem preco…

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.