MacBook air alebo nie prosím o radu

Domov Diskusné Fóra Ostatné MacBook air alebo nie prosím o radu

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102924
    fredo7
    Účastník (Participant)

    Dobrý neviem sa rozhodnúť strašne sa mi páci MacBook air ale neviem či sa oplatí kupovať oproti Macbooku pre akí veľkí je tam cítiť rozdielmpri používaní ako výkonnostný mám na mysli MacBook air 2013 13 palcovi i5 procesor ssd harddisk tuto verziu prosím o radu alebo vás názor hlavne ak ho niekdo ma pred tím som používal MacBook mid 2009 a chceš by som sa opýtať či na Tom air neodchádzajú grafiki diki Za rady

    #396368
    J
    Účastník (Participant)

    Ahoj,

    Macbook Air mid 2013 mam už cez rok, je to verzia i5 1,3 Ghz, CTO s 8 GB RAM a nikdy som necítil nejaky vykonnostny problem na všetky bezne aktivity, ktore s notebookom robim – uprava fotiek, praca s dokumentami, aj narocnejsie veci ako je obcasne hranie hlavne hier od blizzardu (ak poznas Starcraft II, tak to ta integrovana grafika zvlada na krasnych 40 FPS v nativnom rozliseni)…davam mu obcas poriadne na “frak” a grafika to zvladala,zahrieva sa ale vsetko slape krasne…macbook pro s retinou neviem porovnat, ale pride mi ze tento notebook ocenia hlavne grafici, programatori a dalsi profici, normalnemu pouzivatelovi je ta retina podla mna dost na nic…rozlisko je dostatocne na takto velku obrazovku (mam teda 13 palcovu verziu)–samozrejme este treba povedat ze je krasne tenky a dobre sa prenasa, no a vydrz 12h na baterku je uplne realna aj pri beznej praci

    #396370
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    ta retina podla mna dost na nic

    ———————-

    napr. ostrejšie písmo sa zíde každému :-D

    i ked je pravda, nie každý si priplatí trojcifernú sumu, aby mal ostrejšie písmo :-D

    a celkovo, rozhranie je detailnejšie. Dnes som chvíľu sedel za otcovým MacBookom s 1280×800 a nevedel by som si zvyknúť späť…

    #396373
    culi7
    Účastník (Participant)

    potvrdzujem! Na retinu som si velmi rychlo zvykol. Už by som nemenil. Ak niekedy bude air s retinou mozno zacnem uvazovat.

    #396374
    JFK.
    Účastník (Participant)

    ale kupiť dnes 1440×900 alebo 1280×800, displeje čo tu boli dlhšie jak 10 rokov je dosť odveci…
    taktiež by som si už nevedel zvyknúť späť …
    retina = top, podľa mňa základ dnes od ktorého by sme sa mali posúvať ďalej

    #396379
    Róbert Taptič
    Účastník (Participant)

    urcite by som riesil macbook pro… som presiel z macbook pro mid2012 na retinu mid2014 a ten displej je fakt neporovnatelne lepsi… navyse 13kove retiny v porovnani s air su rozmerovo mensie, okrem hrubky, tam je air hrubsi, ale len o jeden milimeter)… macbook pro: 314 × 219 × 18 mm, 1,57 kg a air: 325 × 227 × 3 až 17 mm, 1,37 kg… navyse “pro” ma nejake konektory naviac…

    #396380
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Kam sa na to hrabú 15p 1024 × 768 :-D

    #396428
    J
    Účastník (Participant)

    ok, bral som to tak, ze existuje urcite rozpoctove obmedzenie ale pokial ma fredo na macbook pro s retinou tak potom nech si kupi retinu..ja som si ako student kupil Air s peknou studentskou zlavou a som spokojny, skutocne neriesim, ci mam tolko pixelov alebo tolko pixelov..keby som mal rozpocet bez obmedzenia, s radostou by som si kupil 15 retinu CTO…takze iba tolko k mojmu povodnemu prispevku

    #396460
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Ja by som odporucil kupit si kurz slovenskeho jazyka a vela, vela kniziek a citat, citat, citat.

    Kde sa chce clovek totalne neschopny pravopisu uplatnit?!

    #396464
    vlado_bb
    Účastník (Participant)

    Jozef Remen: take pocitacove hry moze jedna radost hrat aj analfabet …

    Aha, ty hovoris o uplatneni sa. No, snad by mohol robit … co ja viem … neviem takto narychle … snad by sa nieco naslo …

    #396470
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Napr. v parlamente

    #396479
    iTuxx
    Moderátor

    alebo inych veducich postoch

    #396510
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Ale hej, tam ano :)

    Ja vam neviem, som mlady clovek ale ked vidim tie decka ze len mobily, tablety, notebooky a ine picoviny a nevie to naratat ani do 2, knihy to necita, jazyky nevie (ani ten svoj), vseobecny prehlad ziadny, zaujem o svet okolo seba tiez nie, priroda tiez nie, ma to IQ tykve, Rytmus je pre nich boh (vypatlany cigan) tak mi je z toho zle.

    Sorry za OT

    #396527
    majdy
    Účastník (Participant)

    Jozef: súhlasím… ale stále je veľmi veľa ľudí čo zvládajú všetko vybalancovať…

    Lukáš: palec hore! :D

    JFK: ja som ten, čo je oficiálny obhajca retiny, po jednej staršej téme :D, takže áno! Retina je na
    nezaplatenie, vnímam ju ako najlepšiu vlastnosť môjho MacBooku :)

    ostatní: súhlasím

    #396537
    iTuxx
    Moderátor

    vybalansovat urcite myslis udrzat macbook air megapro v tasicke cez plece a zaroven v jednej ruke pohar zo Starbucks, v druhej iPhone 76 Plus s ktorym robi selfie s vedla stojackou blonckou namalovanou ako barbina s dakfejsom a uplne dutou gebulou. Potom uz len pridat trapny sepiovy efekt, upload na fb a mame nadherny obraz 21. storocia :3333333333

    #396542
    JFK.
    Účastník (Participant)

    iTuxx koľko hejtu v jednej správe :D :D

    #396547
    culi7
    Účastník (Participant)

    iTuxx to dobre vystihol ale ked uz iphone 76 plus tak potom Macbook air plus a Macbook pro ultra speed :D

    #396554
    joer
    Účastník (Participant)

    Uz som sa davno tak dobre nezasmial chlapci :-)

    #396602
    Back
    Účastník (Participant)

    iTuxx like…..

    #396606
    dfx
    Účastník (Participant)

    fredo7: Grafiky neodchadzaju na ziadnom macbooku air 2013 ani 2014. A dokonca ani na ziadnom retinovom macbooku pro 2013 ani 2014. Ak by si kupoval, tak minimum je 8GB RAM ( neda sa pridat ani vymenit ). Disk aspon 256GB.

    BTW nechapem ten bezdovodny hejt v tejto diskusii.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.