Porada pred kúpov : iPhone 6

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes Porada pred kúpov : iPhone 6

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102904
    akstudio
    Účastník (Participant)

    Ahojte,
    chcem si kúpiť iPhone 6
    chcem mať biele okolie display-u tak uvažujem na Silver verziou kedže Gold nieje nejako super krásna.
    Pamäť som uvažoval nad 64GB alebo 128GB (poraďte)
    Čo JB ?
    Ked tam bude Apple Pay a navyše tam chcem mať appku k Banke – je to bezpečné ?
    iOS už používam dlho, no toto bude môj prvý telefón s iOS.
    ďakujem za rady

    #396284
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ked tam bude Apple Pay a navyše tam chcem mať appku k Banke – je to bezpečné ?

    Čo JB ?

    ———————-

    sám si si odpovedal :-D

    #396285
    akstudio
    Účastník (Participant)

    Hej viem, ja len že nie všetko chcem kupovať a mnohé rožšírenia z cydie sú suprové.
    A tak že či neexistuje nejaký spôsob ako to ochrániť alebo sa vzdať týchto funkcií ?

    #396286
    Viliam Kanovits
    Účastník (Participant)

    vyhodis za Telefon 800 resp 900 € ale dat 0,9€-5€ za apps ti je luto… JB osobne nikdy viac, pouzival som na 3GS a odvtedy nikdy, dodrbe to telefon. JB by som nikdy nedaval ak by som mal appku k banke resp v buducnosti by som chcel pouzivat apple pay.

    #396288
    akstudio
    Účastník (Participant)

    Kedže som študent Strednej školy (bez stáleho prijmu), tak mi je každé euro dobré
    Nemám problém s kupovaním app (a už mám nakúpené a aj produkty v app)
    Na iPade som zvyknutý takto : pozrem na AppStore stiahnem a nainštalujem, keď sa mi appka zapáči tak si ju kúpim.
    No bez JB to bude rozhodovanie podla popisu a recenzií ostatných
    na druhú stranu súchlasim Apple Pay a Bankové app obsahujú citlivé údaje – tie mám teraz na iPod-e touch na ktorom JB nemám.

    #396289
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    K ulozisku: zalezi co budes v iphone uchovavat, kazdy ma ine potreby. Napr. ja mam v iphone iba par aplikacii, hudbu a fotky a z 16GB mam volnych iba 3. Ale pouzivam k tomu aj ipad air 64 GB, kde mam filmy, videa, celu foto a hudobnu kniznicu a par hier ( tie narocnejsie maju aj niekolko GB) a tych 64 GB mi bohate staci. Niekto pocuva par albumov, iny zas stovky pesniciek vo ALAC formate.

    Rada: pozri si, kolko zaberaju media, ktore chces mat v iphone, kolko hier chces mat naraz v iphone ( niekomu staci hru prejst a vymazat ju, iny zas hra viacero hier naraz), odhadni kolko fotiek a videi budes robit ( 1080p alebo slowmo videa zaberaju vela miesta ) a podla toho sa rozhodni. Pre niekho je 100€ navyse bagatel, tak radsej kupi 128GB, ten kto tlaci na cenu si musi rozmysliet, ci mu bude staci 64GB. Kazdy ma ine poziadavky na vyuzitie ios zariadenia, mne staci 16GB lebo ho pouzivam ako pracovny nastroj, na zabavu mam ipad.

    JB: je zasah do systemu, pricom vyhody su: mozes si upravit system moznostami, ktory orig. ios neumoznuje, moznost warezu ( u mna to vyhoda nie je, nechapem ako si niekto kupi zariadenie za 600€ a je mu luto dat par eur za aplikaciu alebo hru! )
    Nevyhody: mozna nestabilita systemu, bezpecnostne riziko – do zariadenia mozes dostat skodlivy kod, kedze aplikacie cez cydiu nie su kontrolovane applom.
    Kedysi, este myslim pro ios 5, som mal JB lebo som potreboval aplikaciu blacklist, ktoru ios nemal, teraz ked mam iphone 5s a touchid, nikto sa mi do telefonu nedostane, tak nemam dovod na JB. Niekto mozno potrebuje nejaky tweak, tak je pre neho JB nevyhnutnost ale koli warezu by som do JB urcite nikdy nesiel.

    Asi si myslel, ze pozivas osx dlho a v kombinacii s ios budes mat sluzby pekne popreviazane ( handoff, continuity, airdrop, itunes ..)

    Edit: kym som toto napisal, tak uz ti odpovedalo par ludi, tak mozno nieco opakujem uz

    #396291
    skapenkat
    Účastník (Participant)

    ked pouzivas LTE a mas orange nahodou tak spokojny nebudes…

    #396292
    akstudio
    Účastník (Participant)

    @Lemon84 ďakujem za takýto komentár :)
    OS X mám 10.10.2 (vývojársky) na MacBooku Pro Retina
    iOS 8.2 mám na iPode 5 (16GB)
    iOS 8.1 mám na iPade 3 (16GB) s JB
    iPhone chcem kôli tomu prepojeniu hovorov SMS a ostatných funkcií na ostatné zariadenia.
    Hudbu mám tak okolo 5GB, Foto Video dalších 5GB, na iPade si stahujem a čítam časopisi a knihy čo tiež zaberá niekolko MB (okolo 300MB/časopis). Kedže tento telefón nekupujem na jeden rok tak tých 100€ navyše už nie je také strašné za 128GB – chcem ho zobrať z O2, kedže žiadne APR nemám v blízkosti a cez kuriera to riešiť nechcem.
    Hry moc nehrávam ale mám tam nejaké na logiku čo mi tam niekolko GB zaberajú. pvôvodne som chcel verziu 64GB no tých 100€ navyše za dvojnásobok pamäte vela nie je tak mi ostala v hlave dilema

    #396293
    akstudio
    Účastník (Participant)

    @skapenkat
    nie mám o2 a som s ním plno spokojný :)

    #396294
    JFK.
    Účastník (Participant)

    neviem ako ty, ale ja u O2 ani 64 GB verzie 6tky nevidím, ani žiadne zlaté verzie.
    Screen Shot 2014-11-23 at 14.16.50.png

    na výber máš 16 GB silver a space grey alebo 128 gb space grey.

    #396295
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    @skapenkat: aky je problem s LTE u orange?

    #396296
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @Lemon
    problém s LTE u Orange je ten, že ju nemajú absolútne optimlizovanú (keď dáš povoliť LTE v nastaveniach tak ti taká hláška aj vyskočí) a moje 5Sko sa strašne rýchlo vybíja, je celý horúci len čo scrollujem Safari alebo FB.
    Je rýchle aj pokrytie v Bratislave je super, ale popravde, keď idem von alebo viem, že budem dlho preč z domu, tak si zapínam 3G, lebo LTE vybíja moc rýchlo baterku.

    #396297
    akstudio
    Účastník (Participant)

    @JFK:
    Verziu 64GB nevidím ani ja
    A verziu 128GB len Golg a Space Gray
    ale z 128GB je dostupný len Space Gray
    stačí otvoriť model a vedla obrázkov sú kocky s farbou
    Potom dole je napísané či “Kúpiť v eshope” alebo dočasne nedostupné
    http://www.o2.sk/pre-vas/telefony/apple-iphone-6-128gb-sedy

    #396298
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    @JFK: mam vypnute LTE, mam FUP iba 2GB, LTE udajne zere viac data a kedze som s rychlostou 3G spokojny, tak mam 3G natvrdo zapnute. Ani som nevedel o tomto probleme, tak uz mam dalsi dovod neprepinat na LTE

    #396299
    Cibike
    Účastník (Participant)

    o 128GB modeloch sa toho dost popisalo, maju pomalsie aj poruchovejsie pamäte

    #396300
    akstudio
    Účastník (Participant)

    hej čítal som to aj ja s tým padaním appiek a pod.

    #396301
    JFK.
    Účastník (Participant)

    64 stačí ešte celkom :)
    taktiež rozmýšľam nad 64GB Silver od Orange, hm, no neviem ešte.

    #396303
    akstudio
    Účastník (Participant)

    teraz som to ešte pozrel na 9to5mac a problém sa týka 128GB iba Plusk-ka

    #396306
    Viliam Kanovits
    Účastník (Participant)

    od stvrtka mam 6 64gb a vsetko ok. doteraz som mal vzdy 16gb a to je malo, clovek sa musi dost obmedzovat.lebo aj z tych 16tich je len cca 12,5 aktivnych. 64 mi bude dufam stacit.

    #396310
    Zpstyle
    Účastník (Participant)

    Najlepsi su ti experti, ktori pisu, ze nechapu ako si niekto kupi iphone za 800€ a maju problem kupit appku za 0,89centov … Pochopte to uz konecne, ze neni to iba na free appky ale na tweaky, ktore upravia nastavenia podla pouzivatela!!

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 33 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.