Zasekáva sa mi MAC 2013 retina

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Zasekáva sa mi MAC 2013 retina

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102347
    Gliko
    Účastník (Participant)

    Ahojte mam problém poslednú dobu pozorujem asi odkedy mám na Macu Yosemite že sa mi nejako zasekáva a neviem prečo aj animacie na Safari ale aj keď zmninimalizujem zložky proste skoro pri všetko niekedy to ide dobre a niekedy nie hmmmm ale nechápem prečo.
    je to Macbook Pro Retina 2013
    Procesor 2.4 GHz i5
    Ramka 4 GB
    Grafika Intel Iris 1536 MB

    Prosím poradte mi ďakujem

    #393988
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Predpokladam , že si robil len upgrade z Mavericks :)

    #393989
    JFK.
    Účastník (Participant)

    https://www.macblog.sk/forum/discussion/47931/5/sluggishlaggy-yosemite-sekaju-animacie/#Item_19

    Maťo_11 už neser s tým clean installom dobre? viacerí sme skušali clean install a keď máš retinu, tak ti to je na 2 veci… v tej téme sme to riešili.


    @Gliko

    prečítaj si tú tému čo som zakladal ja, nespravíš s tým nič, skúšal/skušali sme asi všetko čo sa dá z tych bežných vecí. chyba je na strane Apple…

    #393993
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    K tomu ti môžem povedať len to , že tu na fóre su dva tábory ludí :D Tí čo robia vždy clean a tí ktorí upgradujú.No a dajme tomu že ak niekto spraví clean a chyba sa neodstráni pretože je príčina inde a nepomôže mu to tak potom sa tu od neho dočítam veci ako serte na clean install všakže.Poznám nespočetné množstvo problémov s upgrade , cez neustale vytažovanie CPU kernel task až po indexovanie spotlightu a milion dalšich podobných aj tomu čo sa rieši teraz tu.Nevravím že niesú ludia čo upgraduju roky bez problemu , ide o to že každy si vravi to svoje na zaklade svojich skusenosti.

    #393994
    Cibike
    Účastník (Participant)

    nevsimol som si nic take

    #393998
    Gliko
    Účastník (Participant)

    Kur*a ale chápete dáte za Mac 1100-1200 E a čakáte aby vám nič nesekalo a išlo všetko plynule ako doprdele čo oni chcu ? takže mi nepomôže ani clean install hej ?? bohača som ale z toho vytočený že to není spravené -_-

    #394001
    JFK.
    Účastník (Participant)

    @Maťo, ten software má byť spravený tak, aby si to vedeli nainštalovať aj Auparkové blondíny, preto bol Apple vždy taký super… prečo by mal niekto robiť clean install, veď to už je pomaly jak reinstall windowsu… prečo by si mal byť nejaký guru na inštaláciu OS X? chápeš… moja mama alebo auparkové blondíny či dlhonohá kráska od susedov CLEAN INSTALL NIKDY ROBIŤ NEBUDE !!!

    okrem toho, ako vravím, aj keby bol každý aspoň tak skúsený ako chalani z macblogu, tak si nepomôžeme, lebo je evidentné, že ani clean install není zázrak a nerieši všetko, kedže Yosemite má v sebe svoje vlastné problémy… tak ale vysvetľovať to každému, to už je psycho.

    #394002
    TomasPB
    Účastník (Participant)

    Tento problém som zaregistroval aj ja… Macbook Pro 13″ Retina (i5, 8GB RAM, 256GB SSD). Rovnaký problém.
    Animácie sú neplynulé, trhajú, proste celí systém sa seká na OSX Yosemite. Po Restore naspäť na Mavericks problém zmizol, respektíve sa minimalizoval na takmer nebadateľnú hodnotu.
    FIX? Asi žiaden, to musí asi už len Apple sám vyriešiť a vyladiť to.
    Ale zatiaľ Yosemite hodnotím 4/10.
    A tak som sa naň tešil.

    #394013
    Lemon84
    Účastník (Participant)

    @ JFK a Maťo_11: chlapi nechcem sa vam miesat do polemiky clean install ale zo svojej skusenosti update ios, ktore tak isto robi Apple a ma byt co najjednoduchsie viem, ze mnohe neduhy pri update ios vyriesil az DFU, co je vlastne obdoba clean install u osx. Akurat cakam na svoj prvy osx, tak sledujem jeho problematiku.

    @ JFK: ano ten soft by mal byt tak spraveny, ze das jeden klik a software update spravi co ma, len nie vzdy to tak je a zvlast teraz sa applu moc nedari. Blondska z auparku takisto dfu nikdy robit nebude a niekedy to je jedina cesta dat ios do poriadku.

    #394014
    Gliko
    Účastník (Participant)

    Doprdele a neviete či sa bude dávať teraz nejaký uptade alebo niečo podobneho ??? lebo ma to fakt ako vytáča a zase ísť na Mavericks ako mne Yosemite vyhovuje vyzera celkovo super ale to čo robí je neskutočne -_- akom podľa mňa by to malo byť taká že to má byť vyladené a žiaden sekanice :(

    #394017
    TomasPB
    Účastník (Participant)

    @Gliko – Súhlasím.

    #394021
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    apple.com/feedback

    Nevyplakavat sa na fore, reportovat Applu s kompletnym popisom konfiguracie. Pribaleny vypis zo System Information neublizi

    #394025
    babo
    Účastník (Participant)

    Kazdopadne Mato je mimo. 90% problemov je tu kvoli upgrade s grafickym driverom niektorych kariet. a Lemon nemiesaju tu DFU a iOS.

    kto ma problemy treba bombardovat feedback, zle fungujuva retina 2013 alebo 2014 je silne kafe

    #394034
    Maťo_11
    Účastník (Participant)

    Dakujem babo za upozornenie , myslim ze som mimo pretoze mi na retine 2013 po clean install zatial funguje vsetko bez problemov az na riesenu animaciu about my mac a stvrta alebo piata karta v safari sa otvara s viditelnym lagom.

    #394036
    JFK.
    Účastník (Participant)

    2013 Retiny neviem, ale 2014 Retiny sú pekne povedané v p1č1.
    a to je moc… mali to vyladiť na najnovšie stroje a potom to mohlo sekať na starších 08,09,10… NIE NAOPAK! to kde sme?

    #394045
    mork4
    Účastník (Participant)

    Mam retinu 15″ late 2013 a žiadne sekanie ani nič podobné nepozorujem, jedine about this mac ale to robilo aj v mavericks. Robil som clean install bez akejkolvek obnovy. Old school

    #394047
    JFK.
    Účastník (Participant)

    myslim, že ide o grafické karty a drivery.

    #394049
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Mne seká len to About This Mac (na Maverickse nesekala!).

    Robil som to ako mork4 – clean install, bez obnovy, programy manuálne nainštalované/nastavené a dokumenty/multimédia nahadzané do Home priečinka cez “drag and drop”

    #394057
    babo
    Účastník (Participant)

    a aky je to rozdiel Mato? keby si nemal clean install tak by si mal vsetko tak iste az na tu nefungujucu animaciu :)

    tiez si idem dat 10.10… do virtualu, tam maximalne patri! :)

Zobrazuje sa 19 príspevkov - 1 až 19 (z celkového počtu 19 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.