AirDrop a Yosemite

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software AirDrop a Yosemite

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102273
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Vie niekto púoradiť ako rozbehať airdrop v yosemite. Mám iPhone 5S 8.1 a nemôžem to rozbehať. Chcem poslať najaký súbor z iPhona do Maca a neide to. iPhona mám cez bluetooth spárovaný s Macom ale nomôže sa pripojeť na Mac. Ako to rozbehám? Ďakujem …

    #393673
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Aky mas Mac?
    Tu je zozonam podporovanych

    MacBook Pro (Late 2008 or newer)*
    MacBook Air (Late 2010 or newer)
    MacBook (Late 2008 or newer)*
    iMac (Early 2009 or newer)
    Mac Mini (Mid 2010 or newer)
    Mac Pro (Early 2009 with AirPort Extreme card, or Mid 2010)

    *The MacBook Pro (17-Inch Late 2008) and the white MacBook (Late 2008) do not support AirDrop.

    Toez musis mat zapnute Bluetooth a wifi na oboch zariadeniach.

    #393674
    rackom
    Účastník (Participant)

    Este dodam, ze mne z nejakeho dovodu nevidno macbook kym nemam zapnutu viditelnost pre vsetkych (teda nie len contacts only).

    #393681
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    iMac (21.5-inch, Mid 2011) mám zapnute bluetooth na iPhone a obe zariadenia sú na rovnakej WiFi stále to neide

    #393682
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Mas aj pustene airdrop na oboch zariadeniach, cize v stave viditelnosti pre vsetkych?

    #393683
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    a airdrop na macu kde nastavým na iphone to mám zapnuté pre včetkých

    #393685
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    mal by si sa vo Finderi presunut do zlozky Airdrop..

    #393686
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Tam som bol a nič mi tam neukazuje. Naň zapnuté AirDrop aj na iPade aj na iPhone a aj na iPode a vo finderi mi nič neukazuje.

    #393689
    Rychlik
    Účastník (Participant)

    mám ten istý problém s iMacom 2010(OSX 10.10) a iPad Mini Retina 8.1. Na Macu zapnuté aj bluetooth, wifi na rovnakej sieti. Vo Finderi kliknem na AirDrop, v iPade aj ked nastavím pre všetkých tak sa ani jeden nevidia…

    edit: Yosemite a 8.1 som isnštaloval ako čistú inštaláciu bez obnovy, na oboch zariadeniach rovnaké Apple ID

    #393692
    marianlapos
    Účastník (Participant)

    Rychlik ja mám to isté. Čistá inštalácia, iOS 8.1 a Airdrop nefunguje …

    #393696
    oxxiss
    Účastník (Participant)

    mne AirDrop tiez nefunguje tiez som skusal zapnut bluetooth aj wifi na iphone 5s a macbook late 2008 a nic.. ani na macu nevidim iphone ani na iphone mac..

    #393704
    Crossman
    Účastník (Participant)

    Dneska som chcel prvý krát použiť Air Drop MacBook Pro Early 2011 a iPhone 5S a tiež som zistil, že mi to nejako nefunguje…

    EDIT: “There are other features that won’t be available on older devices. Mac to iOS AirDrop is also only supported on the same Macs that can offer users access to Handoff and Instant Hotspot. Mac to Mac AirDrop is available on older Macs though, going all the way back to 2008 for the MacBook Pro and the MacBook.”

    #393744
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    Neviem chalani ci ja mam len obrovske statsie ale mne to funguje tak ako ma. iP5S iOS8.1 / iMac late 2012 Yosemite

    Mozno ta podpora vypyisanych modelov je len pre OSX to OSX prenos suborov a nato aby to slo aj OSX to iOS treba novsi HW.

    #393767
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Aký je rozdiel v prenose medzi bluetooth a AirDrop?

    #393781
    Kendy
    Účastník (Participant)

    Skuste instasher alebo xender a hotovo

    #393782
    Kendy
    Účastník (Participant)

    ten xender len medzi mobilmi asi

    #393783
    jigga1411
    Účastník (Participant)

    airdrop ide priamo cez wifi na osx, na ios je to kombinovane aj bt aj wifi. Bt asi pozuiva na sparovanie a nasledny prenos ide cez wifi, ale to je len moj odhad.

    #393801
    dzoggy
    Účastník (Participant)

    mne to do teraz slo odosielat len z macu (mid 2012) na iphone5S, naopak mi to nechcelo ist az kym som si nevsimol ze na macu mam zapnutu viditelnost airdrop len pre kontakty, ked som prepol na viditelnost pre vsetkych tak mi to pekne ide :)) viditelnost pre vsetkych mam teraz zapnutu aj na phone aj na pc a nemam problem :)

    #393842
    howoarang
    Účastník (Participant)

    Pre tych, co maju starsie masiny, ktore nie su medzi podporovanymi zariadeniami, existuje napr. tento USB bluetooth modul, s ktorým by to malo fungovať, podporuje totiz BT 4.0, co je podmienkou.
    ASUS USB-BT400 (cena cca 11 Eur).
    Co sa tyka iPhonov, tam je treba 4S a novsie…

    #393851
    FilipHreus
    Účastník (Participant)

    Podmienka je bluetooth 4.0 na Macu ako aj na iPhone a dodatočnými USB bluetooth srandami to neodrbete. Chce to nový Mac :D

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 24 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.