Yosemite – problem s internetom

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Yosemite – problem s internetom

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Autor
    Príspevky
  • #102218
    PK
    Účastník (Participant)

    takyto mam problem: internet pripojeny, wifi funkcne, 10-15min vsetko funguje a zrazu sa ziadna OS X aplikacia na net nedostane (ani prehliadace, ani mail, ani appstore). Nepomoze nic len reset. Zaujimave ze internet v parallelsoch funguje, teda (bohuzial) aspon vdaka windowsom mozem byt na net pripojeny. Ma niekto nieco podobne, je riesenie?

    #393424
    dubak
    Účastník (Participant)

    ahoj, deje sa mi toto…sedia aj u teba tieto priznaky?
    https://www.macblog.sk/forum/discussion/46876/

    #393426
    JFK.
    Účastník (Participant)

    najskôr skús zmeniť channel na routeri a potom skúšaj opraovať OS X…

    #393495
    PK
    Účastník (Participant)

    WIFI funguje, naco by som menil chanel, internet ide – ale len vo WIN (parallels). Nejde mail, browsre (chrome, safari, firefox), appstore..

    #393512
    raul
    Moderátor

    to vyzera na zle zadanu dns v syst pref
    daj tam 8.8.8.8

    #393528
    PK
    Účastník (Participant)

    dns je ok, a je tam 8.8.8.8
    internet funguje prvych 10-20min potom sa nic nepripoji, ide len z virtualneho PC.
    skusil som vypnut net v parallels nepomohlo
    skusal som mat pustene len safari a ziadnu inu aplikaciu. to iste. 10min robim a musim restartovat.
    nakoniec (zo zufalstva) som vypol facetime.
    napodiv zda sa ze vsertko ide.. (uz somnemusel restartovat od 8mej rana…

    #393561
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    to virtualne PC ide aj tak cez Macovske sietove pripojenie, takze ak nejde spojenie na Macu, nemoze ist ani na PC, ak by boli zle sietove nastavenia.

    #393569
    PK
    Účastník (Participant)

    presne tak. nieco musi blokovat pristup os x aplikacii na net. myslel som ze je to ten facetime ale opat sa to zacalo prejavovat. urobil som aj nove sietove pripojenie, ziadne zlepsenie. nikdy som nemal po ziadnom update problem de facto s nicim. ale to co je teraz je do zufania. idem to asi hodit spat na maverick

    #393575
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Nemas tam nahodeny daky firewall alebo modifikovany /etc/hosts subor?

    #393581
    PK
    Účastník (Participant)

    ee.. nemam. firewall som skusal vypnut zapnut ziadny vysledok..
    asi to je nieco ako tu pisu dalsi nestastnici… https://discussions.apple.com/thread/6601963?start=135&tstart=0

    #393761
    mk01
    Účastník (Participant)

    @PK

    a nahodou v parental controls obmedzenia, alebo nebodaj len generovanie prehladov?
    to totizto spusta FW aj ked je ten inak vypnuty. a ten paradoxne zaskatulkovany pre jedneho uzivatela/skupinu zvykne uz s trafficom od 1mbps tlacit na 100% cpu use. bolo to od ML, Mav tiez, Yosemine skusim.

    #393763
    PK
    Účastník (Participant)

    ee.. parental contr. je nezapnuty :(

    #393834
    Robo_Petrzlen
    Účastník (Participant)

    Nazdar, nechcem zbytocne vytvarat novu temu tak sa spytam rovno tu,dufam ze to nebude nikomu vadit :)

    Moj problem spociva v tom ze Safari na domacej Wifi sieti nechce otvarat niektore stranky, resp mu to trva neskutočne dlho a nenacita ich cele. Napriklad taky google.com zacne nacitavat a v jednej tretine sa to zasekne a uz sa nic nedeje..stane sa to priblizne raz z dvoch pokusov. Najhoršie to je na facebooku kde mi stranku nenacitava vobec a ked tak mi ju nacita bez obrazkov a neviem sa dostat niekedy ani do sprav.Som z toho uz zufali nakoľko mi to vpohode funguje napriklad na inej wifi sieti.

    Myslite ze to moze byt problem Routru ? Skusal som aj zmenit DNS na tie od googlu aj od Open DNS ale problem stale pretrvava. Router je Belkin N+

    #393835
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Rovnaký problém na Macu, mojom aj otcovom, na iPade v pohode.

    #394117
    sonjoe
    Účastník (Participant)

    ja mam posledne 3dni taky problem, ze mi prestane bezat internet, aj ked je na wifi pripojeny. iPad aj iPhone bezi v pohode ale Yosemite sa zrazu rozhodne ze ne nepojde. Wifi ostava pripojene. Musim wifi v Macu vypnut/zapnut a potom internet ide znova, appky sa pripoja. Je to brutal otravne. Nemozem si nechat stahovat ani film alebo vzdialene pripojenie, proste raz za cas, vzdy rozne musim wifi zapnut vypnut. Wifi je v poriadku. Zacalo to robit az s yosemite….Niekto nieco podobne? Zacina ma ten posledny update brutalne srat, mam pocit ako keby som bol zase na windowsoch…..

    #394120
    basman
    Účastník (Participant)

    aj ja mam podobny problem s pripajanim na wifi po update :(

    #394131
    JFK.
    Účastník (Participant)

    sonjoe, radikálne riešenie ale na Lione to fungovalo:
    https://www.macblog.sk/forum/discussion/27840/2/wifi-problem-lion/#Item_16
    (rob to na vlastnú zodpovednosť, nemám šajn čo to spraví a či to vobec môže ešte stále fungovať)
    -ale čokoľvek iné o čo sa pokúsite (reinstall, zmeniť DNS a pod.) nebude fungovať :)))

    #394132
    PK
    Účastník (Participant)

    ja som uz vyskusal vsetko co sa dalo a co som na nete nasiel.. Niektore veci mali kratsi ucinok, nieco fungovalo dlhsie ale zafixovat sa mi to nepodarilo. mam 2 rozne wifi (telekom, lokal provider), mam viac uzivatelov, urobil som clean install, nic. do zufania. jedine pockat do utorka ked by mala byt vypustena verzia 10.10.1

    #394136
    JFK.
    Účastník (Participant)

    aj ten môj fix si skúšal ? :)

    btw, o 10.10.1 ešte nebola ani zmienka pokiaľ viem, takže tipovať utorok je dosť odvážne, …či?

    #394137
    PK
    Účastník (Participant)

    nadej zomiera posledna :) tak dufam ze sa pacienti v apple spamataju a nejaku zaplatu vypustia. mozno 10.10.0.1

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 20 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.