Fotografie a OS X

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Fotografie a OS X

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101476
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Hľadám niečo ako “iTunes pre fotografie”. Nechcem knižnicový systém (aj v iTunes mám nastavené nekopirovat hudbu do kniznice iTunes), mám v tom systém “Fotografie/Album1/fotografie v albume1” a ten chcem zachovať.

    Nejde mi o úpravu fotiek (ani v iTunes sa zvuková stopa needituje), ale o správu, zobrazenie geotaggov, editovanie EXIF a iných tagov, mapa, označenie ľudí na fotkách (čiže v podstate tak ako mp3 má iD3 tagy, ktoré sa integruju do suboru).

    #389271
    MooDy
    Účastník (Participant)

    iphoto s rovnakym nastavenim ako tvoj itunes, teda nekopirovat do kniznice

    pripadne Adobe Bridge, skus pozriet

    #389274
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    iPhoto (a aj jeho pro verzia Aperture) končia :-(

    zatiaľ dík, pozrem to Adobe Bridge, snad nie je moc drahý.

    #389276
    piggee
    Účastník (Participant)

    iPhoto nekonci, iba sa premenuje na Photos. Aperture konci.

    #389280
    palo s.
    Účastník (Participant)

    presne tak, iphoto nekonci, iba sa premenuje. ja pouzivam iphoto s kniznicou. plne vska chapem tych, ktorym to nevyhovuje. preto treba spravit to co doporucuje MooDy. Niektori moji znami pouzivaju Picasu od google

    #404777
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Oživím tému

    Takže som si kúpil fotoaparát, ktorý vie fotiť aj v RAW. Doteraz som mal fotky v iFiles, ten však RAW-ka nevie. Preto hladám appku, ktorá áno. Fotky z Macu si do nej chcem daváť cez iMazing, takže žiadna proprietárna knižnica – len fotky a zložky. Nemusí vediet zobrazit tagy, mám na to rozšírenie Photo Investigator, takže treba mi funkciu Open with, aby som mohol davat fotky do aplikácie a zároven aj mat možnost z tej aplikácie odoslat fotku do inej appky. Potešila by featurka, že mi zobrazí mapu s nahladmi fotografii, ktore maju GPS data.

    #404780
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Najblizsie je asi Photogene ale samozrejme, v pripade RAW zabudni na nejaky iCloud sync apod.

    #404786
    zydo
    Účastník (Participant)

    Ake bude u teba vyuzitie RAWka ? Ked ziadne, nieje ziadna potreba zaplnovat system RAWkami a fotografuj nadalej do Jpg

    #404818
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Photogene som skúsil, po importovaní fotiek do Photogene mi nejak sčervenali. Ale našiel som iný filemanager, konkrétne “FileBrowser” a tak fotku ukázalo pekne.

    Technické údaje: použil som Lightning to SD adapter na trasfer fotiek z foťáka do iPadu. Prípona je “RW2”.

    #404820
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    OK, ten FileBrowser mi bohužial nevyhovuje :-( nejaký nápad? Zatiaľ skúsim ešte niečo pohľadať, ale ak máte dobrý tip, budem rád :-)

    #404833
    JFK.
    Účastník (Participant)

    Lukáš neviem čo kurník sa chystáš fotiť, ale ver mi že RAW pravdepodobne fakt nepotrebuješ !! :D

    #404839
    JOK3R
    Účastník (Participant)

    Lukas, na raw jedine a jednoznacne adobe lightroom

    #404840
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    jop, jedine Adobe Lightroom. Nic ine. Uvedena appka ktoru som spomenul je samozrejme pre iPad, to ak by si chcel tam. Ale ak chces cosi s RAW mysliet vazne, tak jedine Lightroom. Tu nic ine nenavymyslas a akakolvek dalsia debata tu moze hned skoncit. Je totiz zbytocna.

Zobrazuje sa 13 príspevkov - 1 až 13 (z celkového počtu 13 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.