Spomaleny MB pro

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Spomaleny MB pro

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 26 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101432
    zydo
    Účastník (Participant)

    Zdravim, mam problem so spomalenim macbooku, neviete mi prosim poradit co s tym? Je asi 2mesiace po preinstalovani a volna pamat je este cca 70%. jedine co som don instaloval boli programy pre pracu, to je asi tak vsetko. Spomalovanie pocitujem pri pisani, nacitani stranok, videi, skoro pri kazdej jednej praci a spomalenie je dost citelne. Skusal som ho precistit cez Clean my mac a nic nepomohlo. Nehuci, neprehrieva sa extremne(pred par mesiacmi bola aj vymenena tepelna masta) Co nato? Dakujem za kazdu radu

    #389122
    lord.norton
    Účastník (Participant)
    #389123
    Zydo3
    Účastník (Participant)

    Vdaka urcite to vyskusam. Macbook mi chodil uplne normalne bez problemov, vratil som sa po 12dnoch z dovolenky a uz bol totalne spomaleny. Pocas dovolenky bol stale vypnuty, preto si neviem vysvetlit jeho spomalenie z nicoho nic.

    #389155
    zydo
    Účastník (Participant)

    lord.norton. Takze skusil som ten restore. Po nabehnuti pocitac hned rychlejsi a bez problemov. Vypol som ho na vecer a teraz rano som ho zapol a znova je pomaly

    #389165
    majdy
    Účastník (Participant)

    Aké sú to programy pre prácu?

    #389166
    whitePetrof
    Účastník (Participant)

    Základ je, pokial je to možné ho ani nevypínať. Večer ho nevypínaj, iba ho zavri, zaspí, ráno otvoríš

    #389167
    Zydo3
    Účastník (Participant)

    Programy pre pracu su iba od Adobe-PS, illustrator, Lightroom to je vsetko. Mac nikdy nevypinam, nikdy iba ho ako pises zatvorim a rano si ho otvorim, ibaze som isiel na 12dnovu dovolenku tak som ho vypol. Mam aj MB white ktory nebol asi 4roky poriadne vypnuty iba ho vzdy uspavam no mam teraz aj pro, a chvulku bezal vyborne aj baterka najpr mala vydrz 4hodiny. pouzivam ho asi 2-3mesiace a vydrz uz len 2hodky a po dovolenke mi zacal chodit uplne pomaly. Dock mi seka, pisanie, nacitavanie stranok, otvaranie zloziek uplne pri vsetkom. Skusal som ho precistit clean my mac a nic nepomohlo. Vyskusal som aj ten restore a pomohlo to iba na chvilku. dalsi den uz znova chodil pomaly

    #389168
    fifuk
    Účastník (Participant)

    Nerobi ti spotlight indexovanie? V pravom hornom rohu je lupa je v nej bodka? Mne bol problem s tymto po preinstalovani. Treba pockat kym dokoncin indexaciu a je to ok.

    #389169
    Zydo3
    Účastník (Participant)

    Nie, nie ziadna bodka v nom neni. Vcera som na nom “robil” 5hodin a vkuse isiel pomaly.mam aj 70% volnej pamati, nic som nestahoval co by som nemal, preto si neviem vysvetlit to spomalenie.

    #389182
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Sousti Activity Monitor z Utilities a sleduj vytazenie procesora, co tam zerie vykon.

    Tieto rady vyssie nevedu nikam.

    #389186
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Máš 70% voľnej pamäti alebo disku?
    Aký máš disk? Pozri v Activity Monitore aj Disk Activity.

    #389189
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Chlapi, prosim, nepiste somariny.

    Najprv nech si cez Activity monitor zisti, co vytazuje procesor. A potom to bude jasne.
    Rady typu “predne nevypinaj ale uspavaj” ci “70 % volnej pamati a disku” su somarina na ntu a svedcia o absolutnej neznalosti. Ked neviem, mlcim.

    #389205
    ????
    Účastník (Participant)

    Jozef ma pravdu, treba pozriet co vytazuje procesor, pripadne mozno aj disk. na procesor by som to asi netipoval, kedze sa nehreje (ak je notebook spomaleny kvoli CPU, tak sa aj bude viac hriat). activity monitor a pozriet nestandardnu aktivitu cpu a disku

    #389219
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Jožo, klídek, iba chcem ujasniť čo myslel tým „volna pamat je este cca 70%“. Na pamäť (ľudovo RAM) je to divné, takže asi myslí disk, ale možno nie.

    Spomalenie môže byť kvôli CPU, swapovaniu, vysokej activite disku, malému priestoru na disku, … je toho viac, čo treba v Activiti Monitore sledovať.

    #389229
    Jozef Remen
    Účastník (Participant)

    Vsak ja su klidny :). Ano, treba sledovat, ale treba aj rovno napisat kde a co

    #389233
    Cibike
    Účastník (Participant)

    tak toto uz asi nedas, vidim to na novy mac :D

    #389234
    zydo
    Účastník (Participant)

    Pravdupovediac, nejsom expert na tieto veci, mac vyuzivam cisto na pracu a doposial za 5rokoch jeho uzivania som nemal s nim ziaden problem, preto som sa nezaoberal jeho systemom uplne dopodrobna. Najvacsiu aktivitu mi v CPU ukazuje Karnel_task co vobec neviem co je. niekde na nete som sa docital, ze u par ludom tato vec sposobila spomalenie macu, inde sa zase pisalo, ze je to uplne normalna vec, ktora nic nespomaluje.
    pripajam fotku : http://leteckaposta.cz/880648273
    A dalsia vec, neustale mi vyskakuju rozne okienka ci uz ked chcem kuknut nejake video, nejaku stranku otvorit a pod…

    #389236
    ????
    Účastník (Participant)

    ohladom tych okienok si pozri extensions v safari a skus pozriet aj toto: https://www.macblog.sk/forum/discussion/46825/problem-so-safari-pravdepodoben-virus/#Item_4

    instaloval si nejake cracknute aplikacie?

    #389237
    zydo
    Účastník (Participant)

    Ano instaloval jednu aplikaciu,office word… na mac na skusku, ale po case som ho zmazal kedze mi k nicomu nebol… Dakujem za link idem si to precitat

    #389256
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Ak máš Mavericks, tak ked sa rozohreje, skús kliknuť na ikonku baterky. Mne sa spustili nahlas vetráky na MacBooku, keď som mal spustený program Fraise – úplne primitívny editor zdrojákov, ani nemal napravo to full scren tlačítko dostupné od Liona… tak šiel preč. A v Activity Monitore dokonca ukázalo, že Fraise vyžadoval dedikovanú grafickú kartu. Tak šiel Fraise preč.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 26 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.