Batérie do Magic Mouse

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Batérie do Magic Mouse

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 32 )
  • Autor
    Príspevky
  • #101023
    182Martin
    Účastník (Participant)

    Zdravím,

    chcem sa spýtať, aké nabíjateľné batérie používate v Magic Mouse? Kupil som pred pol rokom jedné – kus pomaly za 8€(najdrahšie v shope) a vydržia prd, vypadávajú počas práce atď. Vie mi niekto odporúčiť nejakú značku alebo typ ktorý máte overený?

    #387058
    Harris606
    Účastník (Participant)

    Ja používam normalne baterky Duracel a nemam problem s vydržou.

    #387060
    182Martin
    Účastník (Participant)

    Hej jasne, ale pýtam sa na skúsenosti s nabíjateľnými baterkami…

    #387061
    joer
    Účastník (Participant)

    GP 2700 mA – bez problemov

    #387062
    sairik
    Účastník (Participant)

    gp nikdy viac :-D jedine ENELOOP

    #387063
    iTuxx
    Moderátor

    ja mam s GP tiez dobre skusenosti

    #387064
    maiob
    Účastník (Participant)

    ja pouzivam baterie Alkalicke je jedno akej znacky a vzdy to funguje bez problemov, jeden krat sa mi magic mouse odpajala a to ked baterie uz dochadzali a stracali napatie .. a tu pozor na nabijacie baterie tie maju standardne len 1,2V zatial co alkalicke jednorazovky maju 1,5V

    #387065
    182Martin
    Účastník (Participant)

    GP mi vydrzali max pol roka.. preto sa pytam.. ENELOOP pohladam:)

    maiob dik za postreh!:)

    #387066
    drincok
    Účastník (Participant)

    Ja tiez pouzivam GP zrovna v magic mouse a bezproblemov :)

    #387068
    modemw
    Účastník (Participant)

    maiob, ja som teraz nedavno presiel celkovo z NiMH bateriek na NiZn, tie sa vyznacuju tym, ze hoci nemaju az taku kapacitu ako povedzme Sanyo Eneloopy (tie maju 2500 mAh), maju sice len 1500 mAh, ale maju napatie az 1.6V, cize maju vlastnosti ako klasicke alkalicke. Jediny problem je, ze na ne treba specialnu nabijacku, pretoze metoda ukoncenia nabijania je ina ako NiMH baterky. Prinos je ale, ze uz sa mi nestava, ze zalozim cerstvo nabite NiMH (1.2V) a magic mouse mi ukaze cca 85% nabitia.

    #387069
    strycek2
    Účastník (Participant)

    používam DURACEL alebo ENELOOP…ako bolo ale povedané, napätie je len 1,2V, takže vydržia menej ako 1,5V jednorázovky…

    #387071
    182Martin
    Účastník (Participant)

    modemw: mas aj znacku bateriek? to ked si mal 85% to si frajer, mne ukazovalo cca 70%..

    #387072
    eraserv6
    Účastník (Participant)

    GP, Energizer, Varta, pri vsetkych mi pri plnom nabiti ukazuje 100%. Pre boha v com to nabijate? :-)

    #387074
    modemw
    Účastník (Participant)

    182Martin: znacka je Turnigy, ja sa venujem leteckemu modelarstvu, takze objednavam odtial http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__41338__Turnigy_AA_Ni_ZN_1500mAh_High_Voltage_ready_to_use_EU_Warehouse_.html?strSearch=Ni%20Zn. Ten eshop je overeny (aj ked moze budit dojem nejakeho faku), akurat treba sa pripravit na to, ze to dost dlho chodi (maju vsak aj EU warehouse, kde je to rychlejsie, no teraz cez dovolenkove obdobie je to pomale ala ebay)

    #387076
    rusho
    Účastník (Participant)

    Ja som dlho fical na alkalickych z Lidlu, za 2€ ich tam bolo tusim 8 a jeden par vydrzal takmer mesiac (cca 4 tyzdne) ak som poctivo na noc vypinal, alebo o tyzden kratsie ak som na vypinanie kaslal. Potom ma prestalo bavit ich stale kupovat a tak som si kupil nabijatelne Apple, funguju bez problemov, nabijacka nabija rychlo a cena nebola zas az tak hrozna ako som na prislusenstvo od Apple zvyknuty.

    Kazdopadne pri tych z Lidla som mal problem ze mi vypadavala pravidelne myska. Zistil som, ze tie baterky boli o malicko tensie a teda tam mali priestor pri pohybe sa hybali co obcas sposobilo chvilkovy vypadok prudu, myska sa odpojila a kym sa znova pripojila to 5-10 sekund trvalo. Riesil som to tak, ze som medzi ne dal kusok poskladaneho papierika, ktory som prehol do tvaru V, zakliesnil medzi ne a prelozil zvrchu, takze ked sa na to zatlacil kryt tak sa ani nepohli. Baterky od Applu su trosku hrubsie, tam som ten problem az tak nemal, ale v po 2 mesiacoch sa mi to vyskytlo aj tam, tak pre istotu davam ten papierik aj teraz, len som si musel poskladat novy, lebo povodny bol prilis hruby a pri vacsej hrubke Apple baterii som ho uz do tej strbiny nevtesnal.

    #387080
    182Martin
    Účastník (Participant)

    modemw: Dakujem, vezmeme asi tie co si poslal este sa chcem spytat ma to aj nejaku speci nabijacku alebo to mozem nabijat v hocicom? pripadne vies odporucit na to nejaku? starej nabijacke uz akosi neverim…

    #387082
    ????
    Účastník (Participant)

    pouzi obycajne alkalicke baterky. akumulatory sa vybijaju same dost rychlo aj bez zataze. ked chces akumulatory, hoci na tom nic neusetris, kup si Sanyo Eneloop

    #387083
    ????
    Účastník (Participant)

    modemw: tiez som modelar. ale musis suhlasit, ze alkalicke su najlepsia volba ;)

    #387085
    Lukáš Raynor Majer
    Účastník (Participant)

    Nemám síce Magic Mouse, ale mám myš bezdrôtovu prepojenú cez Bluetooth a mám v nej prvé baterky čo som našiel a v pohode :-)

    #387086
    modemw
    Účastník (Participant)

    sice hej, ale nemienim furt kupovat nove baterky. Uz keby som mal chut rozbit peniaze tak si rovno kupim ten bezdrotovy plugin do magic mousu a na podlozke to nabijam :-)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 32 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.