Indexacia spotlight po každom reštarte

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Indexacia spotlight po každom reštarte

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99953
    NoroHadzi
    Účastník (Participant)

    Zdravicko,

    v poslednej dobe mam problem s OSX 10.9.2, Po kazdom restarte macbooku indexuje spotlight (nerobi ale cely index, indexuje cca 3min). Kvoli tomuto predpokladam mam aj pomalsi boot systemu alebo napriklad mi vo finderi kym indexuje neukazuje vsetky subory (zlozky s viac suborami su proste prazdne chvilu).

    Skusal som uz reindex celeho spotlightu, nepomohlo.

    Rozmyslal som uz ze spotlight uplne vypnem, ale subory hladat atd. potrebujem, takze to neni zrovna riesenie :( Mali ste niekto podobny problem? diky

    #381736
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Tiež som si to všimol, ale nepovažujem to za problém. To, že ti dlhšie trvá načítanie súborov súvisí s vyťažením disku. Zrejme máš pomalý platňový disk, pretože u mňa žiaden problém nepozorujem.

    Neviem, čo presne Spotlight robí, ale plná indexácia to určite nebude. Možno zisťuje, čo sa zmenilo kým bol vypnutý.

    Ako často reštartuješ MaBook?

    #381744
    raul
    Moderátor

    Skontroluj si aj, kolko mas volneho miesta na disku.

    #381762
    NoroHadzi
    Účastník (Participant)

    raul: Miesta je volne 80gb z 500.

    iMartin: no plna indexacia to urcite neni, ta by trvala tak 30min minimalne. A vytazenie disku sposobuje praveze ta indexacia :( preto trva kym zobrazi subory podla mna. Cudne je, ze to zacalo robit zrazu. Myslel som chvilu ze to spravila utilita Onyx, ale to by napravila reinstalacia OSX ktoru som spravil.

    A macbook nerestartujem v podsate casto, skor len ked robi daky update atd. Len po case to uz zacne cloveku liest na nervy, ze kym sa system rozbehne tak to trva ako keby som mal Windows :D

    #381778
    raul
    Moderátor

    No tak klasika: oprava prav a restart pram, onyxom to mozes prebehnut, popripade vypni indexaciu, vymaz index a spustu nanovo.

Zobrazuje sa 5 príspevkov - 1 až 5 (z celkového počtu 5 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.