iCloud fotky

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #99876
    mario07
    Účastník (Participant)

    Prosim Vas priatelia poradi mi niekto kde najdem iCloud fotky v OS X Maverick? Resp. ako sa da dostat k tymto fotkam priamo z findera. Ked chcem poslat nejaku fotku ako prilohu mejlu resp. cez skajp alebo cez facebook chat?

    #381489
    shadower
    Účastník (Participant)

    na googli je navod ale nievzdy mi to synchornizuje …niekedy vobec …
    najlepsie ked si nainstalujes iphoto a odtial potom
    v iphoto najdes aj fotky ktore ked v iphone vymazes napr. tak sa ti tam najprv zosynchronizuju

    #381490
    mario07
    Účastník (Participant)

    mam nainstalovane aperture, ale to mi problem neriesi, ja potrebujem sa dostat k tym fotkam priamo z finderu, ked chcem poslat fotku skajpom alebo mejlom alebo proste si ju proste otvorit nejakou inou aplikaciou alebo iba skopirovat niekde na externe ulozisko… a tie navody na google su o nicom, to som uz samozrejme vsetko presiel ale nic nefunguje korektne…

    #381495
    shadower
    Účastník (Participant)

    tak ju z aperture exportni …to sa da …
    inak prvy link hned …
    http://lmgtfy.com/?q=icloud+photostream+finder

    #381496
    mario07
    Účastník (Participant)

    ten link som si samozrejme nasiel aj ja ale nefunguje to korektne… ja mam v icloude 400 fotiek a naslo mi iba 7 takze tam nie je nieco v poriadku… pisali o tom aj uzivatelia v tych komentoch pod tym clankom… a otvarat si vzdy aperture a tam hladat fotku a potom ju exportovat niekde na plochu ci do adresara najakeho aby som s nou mohol dalej robit to je ako skrabat sa lavou nohou za pravym uchom. Mac OSX by mal byt uzivatelsky najprivetivejsi system na svete. Aspom ho tak prezentuju jeho tvorcovia…

    #381497
    majdy
    Účastník (Participant)

    Pretože taký je, niekedy je chyba medzi počítačom a stoličkou.

    Takže aký je problém s použitím iPhoto? Dokáže všetko čo požaduješ.
    Prečo silou mocou Finder? Ten totiž na správu fotiek a ich prezeranie primárne neslúži.

    #381511
    BoroMedico
    Účastník (Participant)
    #381602
    mario07
    Účastník (Participant)

    majdy problem je ten ze niekedy potrebujem poslat fotku napriklad cez skajp alebo facebook chat alebo cez email alebo si ju skopirovat na kluc ci nahrat ju na ftp server a naozaj mi pride postavene na hlavu otvarat Aperture resp. iPhoto tam tu fotku vyhladat skopirovat ju napriklad na plochu a potom ked ju uz nepotrebujem ju zasa vymazavat… mozno ale som problem medzi klavesnicou a stolickou, tak rad sa necham poucit. vopred dakujem za tvoje rady a tipy…

    #381606
    shadower
    Účastník (Participant)

    no ved som ti napisal ze tento pripad v finder(skusal som viac navodov) nefunguje korektne :D citas z polovice ?
    a aky je rozdiel ci ju hladas v apeture medzi 400 alebo vo findri medzi 400 ?

    #381625
    mario07
    Účastník (Participant)

    z mejlu, chatu resp skajpu si viem priamo otvorit finder a prilozit subor ktory potrebujem a kam potrebujem. ked otvorim aperture musim fotku najprv vyexportovat niekam kde ju potom najdem finderom pomocou ktoreho aplikacie tie subory dokazu procesovat… okrem toho finder je lepsi na triedenie a spravu suborov a fotografie su tiez v podstate subory…

    #381628
    mario07
    Účastník (Participant)

    problem vyrieseny… Majdy mal pravdu. Problem bol medzi klavesnicou a stolickou. Priatelia dakujem vam za vas cas.

    #381630
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ja len chcem dodať a dať tip ak by náhodou.

    Máš jedno či otvoríš Finder, alebo iPhoto.
    Fotky môžeš z iPhoto jednoducho “drag & drop” potiahnúť do požadovaného okna. Ak používaš full screen apps taktiež funguje, stačí len súbor presunúť na kraj obrazovky a tak prechádzať medzi plochami.

    Ak chceš fotku posielať z nejakej aplikácie a otvorí ti finder okno, vždy by si mal mať možnosť prehliadať fotky z iPhoto: http://cl.ly/image/0x2E32292P0s

    A iCloud synchronizáciu s iPhoto máš zabezpečenú na 100%.
    Nakoniec, som rád, že problém sa vyriešil :)

    #381640
    iMartin
    Účastník (Participant)

    Majdy to trafil úplne presne, v importovacom dialógu je možnosť prezerať iPhoto. Okrem toho, ten importovací dialóg som v živote nepoužil, používam drag+drop aj do Skype aj do Mailu aj do Safari aj všade.

    #382726
    mario07
    Účastník (Participant)

    Priatelia v importovacom dialogu je sice moznost kliknut v sidebare v casti media na ikonu foto ale k fotkam sa aj tak nedostanem pretoze mi zobrazi iba nejaku ikonu iphoto databazy, ale ja nic take na harddisku nemam, ani iphoto nemam nainstalovane… ja pouzivam aperture… takze aj tak to musim robit drag and dropom s aperture ale to mi je proti srsti ked chcem poslat tie fotky ako prilohu a nie ako obrazok priamo v tele emailu…
    https://www.dropbox.com/s/52t4d9dido7c8q3/Screenshot%202014-05-16%2016.02.08.png

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.