Music Beta - Po Amazone umožňuje online ukladanie hudby aj Google

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 11. Máj 2011

Google Music Beta

O cloud verzii iTunes, teda takej, v ktorej by ste mali všetky svoje mutlimédiá uložené online a mohli by ste k nim cez internet pristupovať odkiaľkoľvek, sa špekuluje už dlho, no zatiaľ čo Apple stále nič podobné neodhalil, konkurencia je o krok vpredu. Po Amazone totiž spúšťa takúto službu aj Google. Music Beta od Google umožňuje používateľom uploadovať ich hudobné knižnice na Google servery, odkiaľ sú potom dostupné na všetkých kompatibilných zariadeniach.

Google Music Beta
---

Ako už názov Music Beta napovedá, služba je zatiaľ v betaverzii. Tá je dostupná prostredníctvom pozvánok len pre amerických používateľov, ktorí môžu na servery nahrať zo svojho PC alebo Macu až 20 000 piesní. Prístup k nim umožňuje internetové rozhranie vo Flashi a Android aplikácia, neskôr môžeme očakávať napríklad aj podporu iOS zariadení. Ceny zatiaľ zverejnené neboli, betaverzia služby je zadarmo.

11.05.2011 o 13:59

Amerika, amerika, amerika, amerika…. filmy, serialy, hudba… iba amerika, amerika, amerika… WTF? Ono im to stale nedochadza, ze internet ma (zatial) hranice iba v ramci gravitacneho pola nasej planety? Na planete samotnej hranice nepozna? Ale budu sa cudovat a krutit hlavami, ked nase konciare oznacia za piratske. A AKO INAK SA DOCERTA MAME DOSTAT K DIGITALNEMU OBSAHU? To sa mame tvarit, ze sme zaostala krajina aj po tejto stranke a proste si ten rok-dva pockat, kym nejaka miestna televizia zariskuje a kupi zo tri diely nejakeho super stareho serialu..filmu…? A donekoncna si mame kupovat CDcka a prehravat hudbu na CD prehravacoch?? Zdviha sa mi zlc z tejto (uspesnej) snahy umiestnit na internet hranice.

12.05.2011 o 09:38

den, to niesu hranice internetu, ktore tomu brania, ale miestna legislativa.

12.05.2011 o 14:44

ccd: 1. miestnu legislativu (ktorukolvek, nie len tu nasu) de facto v tejto oblasti vytvorili „ochrancovia velkeho obsahu“. 2. Ti isty „ochrancovia“ sa z tohto dovodu snazia vyrobit na internete hranice. Plati stale to co som napisal. Na vine su velke studia (tie co stoja za tymi „ochrnacami“), ktore zostarli, zkostnateli a nevedia sa prisposobit novej dobe.

14.05.2011 o 16:04

We're sorry. Music Beta is currently only available in the United States. brrrrrrrrrr.

19.07.2011 o 17:21

Ja som to okaslal zmenou IPcky po par dnoch mi dosla pozvanka a uz v pohode uploadujem :DMacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist