Kto najviac zarába na Mac App Store?

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 23. Jún 2011

Mac App Store ikon

Stránky 9 To 5 Mac si všimli zaujímavú skutočnosť, že softvér od Applu zaberá v rebríčku deväť z desiatich najpredávanejších platených aplikácií v Mac App Store. Jedinou výnimkou je Angry Birds na ôsmom mieste. Na slovenskom Mac App Store je situácia trochu vyrovnanejšia, Apple zaberá „len“ päť miest spomedzi najpredávanejších platených aplikácií – novinka Final Cut Pro X a Motion, FaceTime, Xcode a iPhoto. Pre koho je teda Mac App Store výhodný? Zdá sa, že pre používateľov je stále výhodnejšie nakupovať ostatný softvér priamo zo stránok vývojárov.

Najpredávanejšie platené aplikácie Mac App Store

Vľavo rebríček najpredávanejších Mac aplikácií v USA, vpravo na Slovensku

---
23.06.2011 o 12:10

Já bych to viděl tak, že zatímco Apple neustále představuje nějaké novinky, případně do Mac App Store umisťuje aplikace za výrazně výhodnější cenu, tak v případě ostatních vývojářů tomu tak není. Navíc řekněme si upřímně, Mac App Store funguje relativně krátce a většina uživatelů aplikace již zakoupené má a není důvod je tak často vyhledávat. iLife 11 většina uživatelů určitě v retail balení nekupovala, zatímco na Mac App Store za výhodnou cenu se to přímo nabízí.

23.06.2011 o 21:01

Vobec v tom nevidim problem…takyto unifikovany sposob nakupovania je to najlepsie co moze byt pre uzivatela. Ak chcem nejaky program a je tam za bezkonkurencne najvyhodnejsiu cenu, tak si ho tam kupim, mam ho hned a platba sa zrealizuje pomocou Apple ID a nepotrebujem vypisovat udaje z kreditnej karty na inu stranku..

23.06.2011 o 21:25

Proč tam je to xcode? To je přece free.

23.06.2011 o 21:41

Prepáčte, ale v prípade mnohých softwarov na AppStore je tvrdenie autora článku nie celkom pravdivé. Mnohé softíky sú predávané cez AppStore oveľa lacnejšie ako v „škatuľovej“ verzii.

24.06.2011 o 04:34

@skladko: Možno oproti škatuľovej verzii áno, ale narazil som asi na 5–6 programov o ktoré som mal záujem a boli o 10–15€ drahšie oproti kúpe z webu, teda by bolo výhodnejšie ich NEkupovať cez appstore, ale zo stránky, príkaldom do nedávna bol Things, ten stál o 10€ viac ako na webe, teraz stojí o 10€ menej… Panic Coda stojí na webe 99USD(70€), v appstore 79.99€. Live interior 3D na webe 35, v appstore 40, pro verzia na webe 90, v appstore 95.. A mnoho iných programov je takto o 5–10€ rozdielnych.. Za čo mám dávať tých 5€ navyše? Za to, že sa mi to samo pridá do applications folderu a nemusím vypĺňať jeden formulár? Nech sa na mňa potom nečudujú, že im tie aplikácie cez appstore ľudia nekupujú…

24.06.2011 o 16:07

a netreba zabudnut ze netreba instalacne media. Pri novom kompe sa prihlasim a stiahnem znova. To je celkom fajn ako nahanat kde som dal to seriove cislo zasa.MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist