27" Apple Thunderbolt Display sa tento týždeň dostáva do amerických obchodov, u nás najskôr v októbri

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 08. September 2011

Thunderbolt icon

Aj keď Apple predstavil nový 27" Apple Thunderbolt displej už v júli, až doteraz išlo o produkt, ktorý existuje iba na papieri. Tento týždeň sa to však začína v USA meniť a do obchodov sa dostávajú prvé kusy. Ako to už býva, my si musíme počkať ešte o niečo dlhšie. Podľa informácií od slovenských predajcov sa k nám zrejme tento displej dostane najskôr v októbri.

Nový 27" Thunderbolt Display

A čo ponúka displej od Applu oproti konkurencii? Ide v podstate o dockovaciu stanicu, ktorá obsahuje zabudovanú FaceTime HD kameru, 2.1 reproduktory, tri USB porty, jeden Firewire 800 port, jeden Gigabit Ethernet port a jeden Thunderbolt port. K MacBooku Pro pripojíte len Thunderbolt kábel a MagSafe konektor, ktorý sa postará o jeho napájanie/nabí­janie. Thunderbolt naviac umožňuje pripojiť k MacBooku Pro hneď dva displeje cez jeden konektor. V USA stojí tento displej 999 USD, u nás je cena stanovená rovnako ako pre predchádzajúci Apple LED Cinema Display 27" – 999 EUR.

---
08.09.2011 o 10:26

Autor by mohol doplnit presnejsie info a sice ze napr k MBA sa cez thunderbolt da pripojit len jeden display

09.09.2011 o 14:39

podla mna sa uz viac oplati kupit za 1699 € iIMac 27, ktorý mi splní funkciu aj monitora aj HW, dokonca naň môžem zálohovať svoj MacBook Pro alebo Air…MacBlog.sk je elektronické médium a súkromným priestorom, kde vám poskytovateľ
umožňuje odoslať komentár k článku. Váš komentár nemusí byť zaručene uverejnený.

TOPlist