Kategória Apple Recenzie

Recenzia: Logitech Wireless Solar Keyboard K750 for Mac

Recenzie | Maroš Žofčin, 06. Apríl 2012

Logitech Logo

Ak sa niekto rozhoduje medzi bezdrôtovou klávesnicou a tou na kábel, prvá voľba má na pohľad všetky výhody – je mobilnejšia a na stole je o ďalší kábel menej. No má jednu nevýhodu – treba v nej meniť batérie. Dnes to už nie je veľmi často a ak si človek stráži ich kapacitu, môže sa na to dopredu pripraviť. Aj tak to ale predstavuje určitý diskomfort, najmä ak sa minú v tej najhoršej chvíli.

Logitech sa to rozhodol vyriešiť vo svojej rade Logitech Wireless Solar Keyboard K750 tým, že klávesnicu nabíja solárne. Od konca minulého roka je táto periféria k dispozícii už aj vo verzii pre Mac a my vám môžeme priniesť naše skúsenosti z jej používania.

solar app
Pokračovanie článku →

Recenzia: Nový iPad 3

Recenzie | Alexander Mravčák, 28. Marec 2012

Po predstavení nového iPadu tretej generácie ostal asi málokto prekvapený. Nový tablet sa takmer presne zhodoval s analýzami odborníkov a očakávaniami zákazníkov. Všetky zmeny, ktoré sa ho dotkli – retina displej, vyšší výkon, lepší fotoaparát a LTE čip – sa dajú zhodnotiť ako evolučné.

Firma povylepšovala čo sa dalo tak, aby zariadenie stále ostalo v podstate rovnaké. To sa ukázalo ako správny krok o tablet bol ešte väčší záujem ako o predchodcu. Veľmi rýchlo sa však začali dostávať na povrch aj problémy – tento raz s prehrievaním.

Všetko na novom iPade sme podrobne a jasne zhodnotili. V troch tisíckach slov iba na serveri MacBlog.sk.

Apple nový iPad 3 recenzia
Pokračovanie článku →

Recenzia: iPod nano ako náramkové hodinky

Recenzie | Alexander Mravčák, 21. Február 2012

iPod nano 7G colors stock

Ešte pred piatimi rokmi bol prenosný prehrávač obľúbená elektronická hračka každého fanúšika hudby. Potom nastúpil iPhone, Nokia 5800 XpressMusic a ďalšie hudobné telefóny. S mobilom, ktorý mal osem gigabajtov pamäte a mohli ste doň jednoduchým spôsobom nahrať hudbu z počítača, už bežný používateľ iPod nepotreboval. Hudobné prehrávače sa tak začali vyhraňovať. iPod classic zväčšil kapacitu, aby zaujal fajnšmekrov. iPod shuffle sa zase zmenšoval a mieril na športovcov.

Nano ostalo akosi v pomykove. Až do jesene 2010, kedy ho Steve Jobs radikálne zmenšil. Nový iPod je tak spratnejší a dá sa pripnúť na oblečenie, čo ho robí praktickejším pre každodenné, ale aj športové nosenie. Dá sa naviac pripnúť na remienok a nosiť na ruke ako hodinky.

Keď Apple pridal minulú jeseň v poslednej generácií nové zobrazenia ciferníkov (ako softvérová aktualizácia sú dostupné aj pre predošlú generáciu), začal tento spôsob nosenia oficiálne podporovať. Rozhodli sme sa teda otestovať, či sa môžu z iPodu nano 8 GB (139 €) a jednoduchého koženého remienka stať hudobné hodinky a nahradiť tie, ktoré nosíte na ruke teraz.

iPod nano
Pokračovanie článku →

Recenzia: BookBook pre iPhone – môžete zahodiť peňaženku?

Recenzie | Alexander Mravčák, 21. Január 2012

Twelvesouth

Puzdro BookBook for iPhone od firmy Twelve South je produkt zaujímavý na prvý pohľad. Je v ňom spojený obal na zariadenie a peňaženka. A ešte k tomu vyzerá ako malá kniha. Aj preto sme ho vlani vložili do výberu najoriginálnejších darčekov pre používateľov Apple. Ak vás zaujíma viac, teraz vám prinášame samostatnú recenziu. Je BookBook praktický a dá sa vďaka nemu zbaviť peňaženky, alebo sa jedná len o hlúpy výstrelok?

Twelve South BookBook
Pokračovanie článku →

Path 2.0, vaša súkromná sociálna sieť

Recenzie | Maroš Žofčin, 30. December 2011

Path

Prvá verzia Path vyšla asi pred rokom. Predstavovala relatívne nový koncept sociálnej siete spočívajúci v zdieľaní fotografí s blízkym okruhom známych. Vyslúžila si zmiešané hodnotenia od pomerne kladných až po celkom odsudzujúce. Faktom však bolo, že sa nedočkala veľmi masového rozšírenia, napríklad v porovnaní s podobnou službou Instagram.

Path 2.0
Pokračovanie článku →

Recenzia: MusicJet od Orange - milióny streamovaných pesničiek vo vašom iPhone

Recenzie | Alexander Mravčák, 22. December 2011

MusicJet icon

Hudba nie je tovar, ale služba. Táto myšlienka sa presadzuje čoraz viac. Už nie je nutné utekať po hudobný album do obchodu, ani ho kúpiť cez iTunes. Používateľ si zaplatí službu a pomocou nej potom počúvať hudbu, akú len chce a kedy len chce.

Neobmedzené streamovanie hudby na želanie ponúkajú za mesačný poplatok viaceré služby, z najznámejších napríklad Spotify a Rdio. Kvôli licenciám však všetky fungujú len v hŕstke západných krajín a slovenský poslucháč má smolu.

To sa zmenilo v septembri, keď na Slovensku odštartovala služba MusicJet, za ktorou tu stojí Orange Slovesko. Na začiatku softvér umožňoval neobmedzené streamovanie na počítači s Windows, Android a Symbian telefóny. Tento mesiac MusicJet uvoľnil aj aplikáciu pre iPhone a stal sa tak zaujímavým aj pre Apple používateľov. My sme službu otestovali.

MusicJet
Pokračovanie článku →

Recenzia: iPhone 4S

Recenzie | Alexander Mravčák, 29. Október 2011

Keď sa Tim Cook štvrtého októbra postavil na pódium, ľudia čakali iPhone 5. Nový dizajn, nevídané funkcie. Telefón mal byť úplne iný a celý lepší. Keď vytiahol iPhone 4S, publikum ho div že nevypískalo.

Mobilu chýba chytľavé meno alebo marketingová formulka, zoznam noviniek nie je zďaleka taký dlhý ako pri predchádzajúcej generácii a všetko je zabalené v šate starého iPhonu 4. Keď ale ľuďom schladli hlavy, zrazu sa ukázalo, že telefón im vôbec neprekáža. Za tri dni si zákazníci kúpili štyri milióny kusov, čo je viac, ako kedykoľvek predtým. Na našom webe sme s názormi a komentármi voči novému iPhonu šetrili. A ukázalo sa, že to je dobre.

Teraz vám ponúkame podrobné a zrozumiteľné hodnotenie nového iPhonu 4S. V štyroch tisíckach slov iba na serveri MacBlog.sk.

Apple iPhone 4S recenzia
Pokračovanie článku →

Recenzia: iOS 5 na iPad

Recenzie | Alexander Mravčák, 14. Október 2011

iOS 5 je štvrtým updatom pre tých, čo používajú iPhone. Zároveň je to však na iPade len druhá významná systémová aktualizácia, odkedy sa tablet začal pred rokom a pol predávať.

Keď iPad vlani vyšiel, pôvodný systém 3.2 mal mnohé nedostatky. Novembrový update 4.2 väčšinu z tých najakútnejších vyriešil. Na tablete odvtedy môžete mať spustených viacero programov súbežne, rozumie slovenčine a pridané boli aj Game Center, AirPrint a AirPlay.

iOS 5 iPad
Pokračovanie článku →

Recenzia: iOS 5 na iPhone

Recenzie | Alexander Mravčák, 12. Október 2011

Spoločnosť Apple už dnes uvoľní najnovšiu verziu operačného systému iOS, tentokrát s číslom päť. Až doposiaľ sa firma z držala zvyku, že novú celočíselnú verziu svojho mobilného systému vypúšťal vždy v júni alebo júli. Teraz ale porušil pravidlo a na nový softvér si museli používatelia počkať od verzie 4.0 až 16 mesiacov.

Stálo to ale za to, lebo nový iOS prináša na jeden update enormné množstvo vylepšení. Lepšie upozornenia s Centrom hlásení, SMS-ky zadarmo cez iMessage, rýchle pripomienky vďaka novej aplikácií, funkcia úpravy fotiek priamo na iPhone, viacero možností pri fotení a ešte mnohé ďalšie. Pre mnohých bude ale možno najdôležitejšie to, že iOS zariadenia získali so systémom iOS 5 konečne nezávislosť na počítači. K plnohodnotnému používaniu ho nemusíte pripojiť ani raz.

V nasledujúcich riadkoch sa podrobne pozrieme na všetky vylepšenia, ktoré prináša iOS 5 pre iPhone a iPod touch.

iOS5
Pokračovanie článku →

Recenzia: Videokamera so zabudovaným projektorom Sony HDR-PJ30VE

Recenzie | Alexander Mravčák, 29. August 2011

Sony Logo

Na MacBlogu kamery nezvykneme recenzovať. Vlastne — ešte sme nerecenzovali žiadnu. Keď sme však dostali od Sony možnosť pozrieť sa na ich Handycam HDR-PJ30VE, nemohli sme povedať nie.

Ale nie kvôli lákavému názvu, skladajúceho sa z ôsmich náhodných znakov, pravdepodobne vygenerovaných počítačom — na zariadení je celkom iná zaujímavosť. PJ30VE je vybavené malou premietačkou, takzvaným piko projektorom, ktorý vám umožní kdekoľvek a kedykoľvek premietnuť vaše video na stenu. Veľký obraz si tak môžete vychutnať, aj keď nemáte prístup k televízoru.

Milá vychytávka, ktorá určite poteší každého používateľa Macov, ktorý má rád premyslené veci. Ale naozaj to funguje? A ako sa prejavujú ostatné vlastnosti tejto Full HD videokamery v skutočnom používaní?

Sony PJ30VE
Pokračovanie článku →

Recenzia: Mac OS X Lion

Recenzie | Alexander Mravčák, 20. Júl 2011

Po dlhšej pauze, kedy sa zdalo, že Apple na úkor iPhonu a iPadu zanedbáva svoje počítače — či už po stránke hardvéru, ale hlavne softvéru — minulý október na akcii Back to the Mac predstúpil Steve Jobs na pódium, aby vyvrátil tieto tvrdenia predstavením nového systému, Mac OS X Lion. Lion. Dnes, trištvrte roka neskôr, Apple skutočne OS X Lion sprístupnil spotrebiteľovi. Na prvý pohľad sa jedná o obrovský upgrade, aký Mac nemal prinajmenšom štyri roky a možno vôbec. Nové multitouch gestá, programy na celej obrazovke, Mission Control, Launchpad, Resume, Auto Save, Versions, AirDrop, nový Mail — toto je len pár najdôležitejších funkcii zo zoznamu 250 vylepšení. Ale nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Systému chýba množstvo funkcii, ktorými predtým disponoval, ako FrontRow či Rosetta. Aj prvé recenzie a postrehy používateľov teda nie sú celkom jednoznačné. Softvér má naviac množstvo menších či väčších medzier, ktoré naše kritické oko nemohlo prehliadnuť. Aký je teda OS X Lion po zvážení všetkých faktorov? Dočítate sa v najdetailnejšej recenzii na Slovensku — v piatich tisíckach slov iba na serveri MacBlog.sk.

Mission Control
Pokračovanie článku →

Galéria: iPad 2

Recenzie | Alexander Mravčák, 16. Apríl 2011

Minulý týždeň ste si na týchto stránkach mohli prečítať podrobný test iPadu 2. Do recenzie sa však nezmestili všetky fotografie a tak teraz prinášame kompletnú galériu, aby ste si mohli vytvoriť taký obraz o zariadení, akoby ste ho takmer držali v rukách.

iPad 2

Bežný zákazník si rozdiel medzi prvou a druhou generáciou asi hneď nevšimne.

Pokračovanie článku →

Recenzia: Smart Cover pre iPad 2

Recenzie | Alexander Mravčák, 15. Apríl 2011

Aj ten najhorlivejší fanúšik Applu musí priznať, že príslušenstvo — napríklad obaly či periférie — sa firme nie vždy vydaria. Aj keď prvotný nápad je zvyčajne dobrý, nie vždy je všetko domyslené. Nekompromisná je spoločnosť hlavne s cenami, keď si bez váhania pýta desiatky eur za niečo, čo iní predávajú za štvrtinu. Smart Cover pre iPad 2 sa tiež nedá označiť za niečo lacné, stojí však zato.

iPad 2 Smart Cover
Pokračovanie článku →

Recenzia: Apple iPad 2

Recenzie | Alexander Mravčák, 09. Apríl 2011

Nový iPad 2 sa začal predávať 11. marca v USA. Redakcia MacBlogu ho teda ihneď objednala spoza oceánu, aby si čitatelia mohli prezrieť recenziu čo najskôr. Tablet bol však z amerického obchodu poslaný až minulý týždeň, teda dvadsať dní od objednávky. A podobnú smolu mali viacerí. Každou minútou od začiatku predaja sa čas doručenia zväčšoval a už po pár hodinách hovoril oficiálny údaj o mesačnej čakacej lehote. iPad sa beznádejne vypredal a to napriek tomu, že až donedávna naň nebola jedna jediná reklama.

Prečítajte si aj samostatnú recenziu na Smart Cover pre iPad 2

Ak toto neznačí, že iPad 2 je úspešný produkt, ukážte taký, ktorý úspešným je. No nielen to je dôležité. Predsa nie každý populárny produkt za to skutočne stojí. Ponorme sa teda do najpodrobnejšej recenzie na Slovensku — v štyroch tisíckach slov iba na serveri MacBlog.sk.

Pokračovanie článku →

Recenzia: Telefón HTC 7 Mozart s Windows Phone 7

Recenzie | Alexander Mravčák, 01. Apríl 2011

HTC logo 2

HTC 7 Mozart je jedným z posledných smartfónov od taiwanskej firmy. Spoločnoť sa v posledných rokoch stala známou hlavne ako výrobca telefónov so systémom od Googlu. Mozart je však odlišný a jeden z hŕstky telefónov, ktorému v žilách prúdi Windows Phone 7, novinka od Microsoftu. Čo dokáže ponúknuť HTC 7 Mozart?

HTC 7 Mozart

Prečítajte si aj kompletnú recenziu operačného systému Windows Phone 7

Pokračovanie článku →
Naspäť Ďalej...
TOPlist