Kategória Apple Bleskovky a správy

Robin Williams a jeho napodobnenie Siri

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 02. December 2011

iPhone 4S Siri What can i help you with?

Najrevolučnejšou novinkou iPhonu 4S je bezpochýb inteligentný osobný asistent Siri. Aj keď ide o kľúčovú funkciu, Siri je v skutočnosti stále len v betaverzii, čo okrem iného znamená, že niektoré funkcie sú obmedzené len na USA a niektoré ešte len pribudnú. Téme inteligentného osobného asistenta sa venoval aj Robin Williams v talkšou Ellen DeGeneres. Vtipne popísal svoje skúsenosti s iPhonom 4S a Siri vo Francúzsku, keď sa snažil nájsť francúzsku reštauráciu. Zároveň túto príležitosť využil na to, aby ukázal, ako by s ním komunikovalo „francúzske Siri“. Namiesto Siri by sa mohol pýtať svojej ženy a namiesto fotografovania by mohol maľovať. Viac uvidíte v nasledujúcom videu.

Apple rozdáva ďalšiu obľúbenú iOS hru zadarmo

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 02. December 2011

AppStore icon

Ak ste fanúšikom oficiálnych App Store stránok na Facebooku, o ich najnovšej akcii už zrejme viete. Po tom, čo Apple prostredníctvom týchto Facebook stránok rozdával hit Jetpack Joyride, teraz dáva zadarmo ďalšiu obľúbenú hru, Where's My Water od Disney. Ak túto hru ešte nemáte, určite túto ponuku využite, zadarmo nie je nad čím váhať. Stačí, ak sa stanete fanúšikom App Store stránok na Facebooku a kliknete na „Get Your Free App“ priamo tu.

Wheres my water iOS

Maďarská pošta predáva pamätné listy s poštovou známkou, na ktorej je vyobrazený Steve Jobs

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 02. December 2011

Steve Jobs 2

Maďarska pošta si pripomína génia stojaceho nielen za Applom, Steva Jobsa, vydaním pamätných listín. Ich obsahom sú poštové známky s podobizňou Steva Jobsa, priložená je aj karta, na ktorej sú znázornené siluety pripomínajúce Stevove gestá. Súčasťou pamätnej listiny sú aj citáty týkajúce sa Steva od E. Rubika, maďarského architekta a tvorcu Rubikovej kocky. Poštová známka je výlučne na pamiatku a nemôže byť použitá na posielanie listov. V predaji ich bude celkom 5000 a cena je 1000 HUF (3,31 EUR).

Pamiatka na Steva Jobsa od Maďarskej pošty

Samsung Galaxy Tab 10.1 sa môže v Austrálii opäť predávať

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 01. December 2011

Samsung Logo

Málokoho to ešte baví, no spor medzi Applom a Samsungom (a nielen medzi nimi) kvôli imitovaniu produktov pokračuje aj naďalej. Najnovšou udalosťou je rozhodnutie austrálskeho súdu, ktoré odvoláva rozhodnutie spred mesiaca. Podľa neho Samsung nesmel predávať Galaxy Tab 10.1 v Austrálii, keďže má byť imitáciou iPadu. Aj keď súd pôvodné stanovisko odvolal a zmenil, Applu sa podarilo predĺžiť zákaz predaja až do piatku, do štvrtej poobede, do kedy chce pripraviť odvolanie na Najvyšší súd. Okrem Austrálie bol predaj Galaxy Tab 10.1 zablokovaný aj v Nemecku.

Aké puzdro má na iPade americký prezident Barack Obama?

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 01. December 2011

iPad 2 Smart Cover Colors

Nadštandardný vzťah amerického prezidenta Baracka Obamu a Steva Jobsa bol všeobecne známy. Okrem opakovaných stretnutí to znamenalo, že sa americký prezident dostal k novému iPadu či iPhonu skôr ako bol spustený predaj. Zatiaľ čo Steve Jobs bol známy tým, že na svojich iZariadeniach nikdy nenosil puzdro, americký prezident si svoj iPad chráni viac. Ako vidíte na fotografii, to čo je po prezidentovej pravej strane (z jeho pohľadu) je iPad v puzdre značky DODOcase, ktorá patrí k špičke. Lepšiu reklamu si zrejme ani nemožno predstaviť. Ak máte o puzdra tejto značky záujem aj vy, môžete si prezrieť oficiálne stránky.

Apple vydal aktualizáciu pre internetový prehliadač Safari 5.1.2

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 30. November 2011

Safari Icon

Prostredníctvom Software Update si môžete stiahnuť najnovšiu verziu Safari 5.1.2. Prináša rôzne opravy chýb a zlepšuje stabilitu, odstraňuje problém so zamŕzaním a nadmerným používaním pamäte, rieši problémy, ktoré mohli spôsobiť blikanie stránok na bielo a umožňuje zobrazovanie PDF súborov v rámci internetového obsahu. Okrem Software Update môžete na stiahnutie využiť aj oficiálne stránky podpory, kde nájdete aj ďalšie podrobnosti o aktualizácii. Aktualizácia má 38,7 MB na OS X Lion, 47,1 MB na Snow Leopard.

Vývojári už majú k dispozícii betaverziu iOS 5.1

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 30. November 2011

iOS 5 (label)

Registrovaným vývojárom sprístupnil Apple najnovšiu betaverziu iOS 5.1 a Xcode 4.3. iOS 5.1 beta je k dispozícii pre iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 2, iPad a iPod touch tretej a štvrtej generácie. Prináša najmä opravy známych chýb a očakávané je aj ďalšie zlepšovanie výdrže batérie, ktorá je od vydania iOS 5 pre mnohých problémom. V tejto novej betaverzii sa naviac objavili aj zmienky o budúcej generácii iPhonu (5,1) a iPadu (3,3).

Nový iPhone a iPad v iOS 5.1

iOS 5.1 beta odhaľuje novú generáciu iPhonu a iPadu. Zdroj: MacRumors.com

Vytvorte si vlastné falošné screenshoty z konverzácie so Siri

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 29. November 2011

Siri falošná konverzácia iFakeSiri.com sú stránky, ktorých účel je veľmi jednoduchý. Ako už názov napovedá, slúžia na vytváranie falošných screenshotov konverzácií so Siri. Môžete si dokonca vybrať, aký mobilný operátor má byť na screenshote, avšak samozrejme našich operátorov tam nenájdete, len tých amerických. Pre zadávanie požadovaného textu je potrebné dodržať základné formátovanie, za Me: nasledujú vaše vety a za Siri: požadované odpovede Siri. Zrejme rovnakí autori stoja aj za stránkami iFakeText.com. Ich zmysel je podobný, slúžia na vytváranie screenshotov falošných SMS konverzácií.

Akú vtipnú konverzáciu ste vytvorili alebo aj skutočne vyskúšali so Siri? O svoje skúsenosti a screenshoty sa môžete s ostatnými podeliť v diskusii pod článkom.

Zamilovaný študent daroval priateľke vlastnoručne vyrobený "iPad"

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 29. November 2011

Apple Christmas logo with hat

Najkrajšie darčeky sú tie z lásky. To si zobral k srdcu čínsky študent Wei Xinlong. Svojej priateľke chcel darovať iPad 2, no keďže mal len 125 USD, nemohol si ho dovoliť. Ani to ho však neodradilo a zo starého notebooku a cez internet kúpenej dotykovej obrazovky a novej batérie vytvoril vlastný iPad. Pomáhal si študovaním YouTube videí a práca mu trvala približne desať dní. Samozrejme, okrem loga a Apple pozadia nemá tento tablet s iPadom asi nič spoločné, no pre jeho priateľku Sun Shasha má určite oveľa väčšiu hodnotu. Je príjemné vidieť aj v dnešnej pretechnizovanej dobe vlastnoručne vyrábané darčeky, a nejde len o darčeky od tých najmenších.

Vlastnoručne vyrobený iPad

Čím plánujete potešiť svoju polovičku vy?

iPhone 4 sa vznietil v lietadle, nikomu sa našťastie nič nestalo

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 29. November 2011

Zhorený iPhone 4 Správy o puknutých iPhonoch nie sú ničím nezvyčajným, no takmer horiaci iPhone 4 sa len tak nevidí. Dymom a žeravením vystrašil iPhone 4 svojho majiteľa a ostatných cestujúcich v lietadle na trase z Lismore do Sydney. Lietadlo už pristálo a aj vďaka rýchlej reakcii letušky sa nikomu nič nestalo, no dôveru svojho majiteľa tento iPhone určite nalomil. Podľa obrázku, ktorý máte možnosť vidieť, nie je jasné, či pukliny vznikli v dôsledku prehriatia alebo už pred ním, no vyzerá to tak, že príčinou vznietenia bola batéria. Aj keď takéto poruchy určite nie sú na dennom poriadku, pri obrovskom množstve vyrobených kusov a dodávateľoch, ktorí sa snažia predávať komponenty za čo najnižšie ceny, je istá poruchovosť nevyhnutná. Problémy sa pritom môžu prejaviť aj s oneskorením, ako dokazuje napríklad najnovší program výmeny iPodov nano, ktorý sa týka už šesť rokov starých prehrávačov, ktorých batérie môžu byť taktiež nebezpečné.

Najnovší hack Siri umožňuje hlasom ovládať aj váš Mac

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 29. November 2011

Siri ikona

Keďže sa už hackerom podarilo spustiť Siri na iPode touch aj starších iPhonoch, logickým pokračovaním je hľadanie spôsobov, ako rozšíriť funkcie a možnosti inteligentného osobného asistenta. Jedným z prvých prínosov v tejto oblasti je plug-in od vývojára Iana J. McDowella, ktorý umožňuje ovládať hlasom z iPhonu Mac OS X. Ako to funguje, máte možnosť vidieť na videu nižšie. Od verzie pre verejnosť má však tento plug-in ešte ďaleko, no ukazuje, na čo všetko bude možné používať Siri v budúcnosti. Kto vie, možno sa v budúcnosti Apple rozhodne sprístupniť nástroje na implementovanie Siri podobne, ako poskytuje nástroje na vytváranie aplikácií pre iOS.

Apple zverejnil dve nové reklamy - na iPad 2 a iPod touch

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 28. November 2011

iPod touch 2011 Black and White FaceTime

Vianočná nákupná sezóna je už v plnom prúde, a tak niet divu, že Apple podporuje marketingovú kampaň novými reklamami. Konkrétne ide o reklamu na iPad 2 s názvom „Love“ a reklamu na iPod touch s názvom „Share the Fun“. Ako tušíte, a mohli ste sa o tom aj dočítať, práve iPad a iPod touch sú jednými z najpopulárnejšich darčekov týchto sviatkov.

Reklamu na iPod touch nájdete v pokračovaní článku.

Pokračovanie článku →

Konkurencia iPadu to má ťažké, najpredávanejším konkurenčným tabletom bol paradoxne HP TouchPad

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 28. November 2011

iPad 2 + leather smart covers

Firma NPD priniesla novú štúdiu, v ktorej skúma trochu netradične trh tabletov bez hlavného aktéra, Applu. O neporovnateľne menší kus koláča sa oproti Applu delí hneď päť hlavných konkurenčných výrobcov – HP, Samsung, Asus, Motorola, Acer – pričom až na jednu výnimku (Motorola) sú to všetko firmy s pomerne silnými základmi na PC trhu. Paradoxne, najpredávanejším tabletom je TouchPad od HP, ktorý bol firmou zrušený len niekoľko týždňov po spustení predaja. Samozrejme, skladové zásoby boli rozpredané so značnými zľavami a zvýhodneniami. Spolu sa „nie-Apple“ tabletov predalo vyše 1,2 milióna, a aj keď Apple presné čísla pre USA nezverejňuje (vo svete presiahol 25 miliónov kusov), určite sú nad hranicou desiatich miliónov. Na rozdiel od trhu smartfónov sa zatiaľ na trhu tabletov konkurencii nedarí získať významnejší podiel.

popisobrazka

iPhone 4S je už na Flickri druhým najobľúbenejším mobilným fotoaparátom

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 28. November 2011

iPhone 4S camera crop image

Novému iPhonu 4S sa za pomerne krátky čas podarilo stať druhým najobľúbenejším mobilným fotoaparátom. Spomedzi fotoaparátov na mobilných telefónoch je tak obľúbenejší len iPhone 4, zatiaľ čo iPhone 3G, 3GS a HTC EVO 4G skončili horšie. To všetko sa týka kategórie fotoaparátov na mobilných telefónoch. iPhone 4 sa však môže pochváliť ešte lepším umiestnením – aj naďalej totiž ostáva najobľúbenejším fotoaparátom vôbec, je populárnejší ako digitálne kompaktné fotoaparáty a zrkadlovky. S vylepšeniami, ktoré iPhone 4S v oblasti fotografie oproti svojmu predchodcovi prináša, je celkom možné, že ho dobehne.

iPhone 4S

Podarí sa iPhonu 4S zhodiť z trónu svojho predchodcu?

Pink Floyd majú oficiálnu aplikáciu pre iPad a iPhone

Bleskovky a správy | Tomáš Beleš, 16. November 2011

This Day in Pink Floyd

Nových albumov kapely Pink Floyd sa už síce nedočkáme, no fanúšikovia sa môžu potešiť novému prírastku v App Store – This Day in Pink Floyd. Ide o oficiálnu aplikáciu, v ktorej však budete hudbu hľadať zbytočne (až na zvonenie „Shine on You Crazy Diamond“). Namiesto toho ale dostanete množstvo zaujímavostí o kapele, vtipy, fakty a kvízy. V aplikácii si naviac budete môcť prečítať poznámky ku každej piesni z každého albumu. Aplikáciu si v App Store môžete kúpiť za 2,39 EUR, keďže je univerzálna, natívne funguje aj na iPhone aj iPade.

Pink Floyd
Naspäť Ďalej...
TOPlist