Na iPhone 5 bude možné zadávať údaje a získavať výsledky hlasom

img_bf89c8a52bdf4257267b5f327a4a39498cc5bf0c187699ab7b3246212002c253

O záujme Applu o technológie na rozpoznávanie hlasu a AI sa vie už relatívne dlho. Súviseli s tým rôzne akvizície na takýto softvér zameraných firiem (Siri) a naznačovali to aj rôzne patenty a podobne. Na veľmi zaujímavú informáciu nás však upozornil čitateľ Michal, ktorého letná brigáda priamo súvisela s pripravovanou novinkou od Apple. Jej náplňou bolo nahrávanie 400 hlasových príkazov. Akciu organizovala agentúra najatá spoločnosťou Apple a príkazy sa nahrávali aj v interiéri aj v exteriéri (samozrejme nie priamo s iPhone 5, ten drží Apple v tajnosti). Medzi príkazmi bolo všetko od písania SMS správ, vyhľadávania reštaurácií a podnikov v okolí, vyhľadávania trás, prehrávania hudby až po vyhľadávanie na internete.

Upozorňujeme, že nejde len o bežné hlasové rozpoznávanie, ktoré existuje na technologickom trhu už dlho, ale hlavne o umelú inteligenciu, ktorá analyzuje a rozpoznáva vaše sofistikované žiadosti a na základe toho poskytuje výsledky. Táto „inteligencia“ nemusí byť závislá na jazyku.

~~(Video vytvorené v spolupráci MacRumors.com a Jan-Michael Cart ukazuje, ako by nový Assistant mohol vyzerať)~~

Situácia so službami od Applu sa v našich končínách razantne zlepšuje a vyzerá to tak, že jedna z kľúčových noviniek iPhonu 5 – inteligentné hlasové ovládanie – bude plne podporovaná aj u nás. Viac sa o tomto „Assistentovi“ dozvieme už zajtra.

Viac článkov na tému

Partneri

Inzercia